امبدینگ یک روش تقریباً نو در طب سوزنی به شمار می‎آید. در این روش، درمانگر طب سوزنی به جای استفاده از سوزن، نخ‌های مخصوص و قابل جذب  را توسط سوزن های استریل و یکبار مصرف در نقاط طب سوزنی می‎کارد.

تحریک فیزیولوژیکی و فیزیکی این روش موجب تاثیر گذاری آن شده و برعضلات ،اعصاب محیطی ،جریان خون و سیستم ایمنی بدن تاثیر مثبت می گذارد. از آنجا که استفاده از سوزن در طب سوزنی موقتی بوده،این شیوه درمان با طولانی بودن و اثرگذاری بیشتر توانسته است این نقطه ضعف را پوشش دهد.

نخ هایی که در این روش بکار می روند بی ضرر و قابل جذب در بدن می باشند و پس از یک ماه جذب بدن می گردند . این نخ ها طی ۲-۳ هفته نقاط طب سوزنی را تحریک کرده و آرام جذب بدن می شوند و ممکن است ۳-۵ بار تکرار شود .این روش نه تنها باعث کاهش سایز شده بلکه با کاهش سایز برآمدگی های بدن را از بین می برد و برای افرادی که هنوز از سایز خود راضی نیستند توصیه می شود .

فرم دهی بدن و رفع چاقی:

عمدتا چاقی به دلیل افزایش مصرف کالری رخ می دهد.انقباض و انبساط غیرطبیعی

عضلات نواحی شل و وارفته باسن و بازوهاو پهلوها با این روش اصلاح می گردد.

همچنین جایگذاری این نخ ها در بافت چربی افراد موجب افزایش خون رسانی به

بافت سلولیتی چربی شده و موجب لاغری موضعی می گردد.

چطور با امبدینگ لاغر شویم؟

همان نقاط طب سوزنی که برای لاغری در نظر گرفته می‌شود را به وسیله کاشت نخ تحریک می‌کنند. در این روش نخ یک بار وارد بدن فرد می‌شود و یک ماه بعد سایز، وزن و اشتهایش مورد بررسی قرار می‌گیرد. در صورت رضایت بیمار و پزشک دفعه دوم یک ماه بعد این روش تکرار می‌شود.

چقدر اثر دارد؟

اگر بیمار فقط بخواهد در یک جلسه درمانش را انجام دهد، روش امبدینگ مناسب است. اما گاهی اوقات بین طب سوزنی و امبدینگ بسیاری نمی‌دانند کدام یک تأثیر بیشتری دارد، این کاملا بستگی به بدن فرد دارد و نمی‌توان به یقین درباره میزان تأثیر گذاری آن نظر داد. برخی اوقات فرد به طب سوزنی واکنش بهتری نشان می‌دهد و گاهی هم به امبدینگ و حتی گاهی به ترکیب هر دو. این، موضوعی است که در یکی، دو جلسه اول مشخص می‌شود.

چقدر موفق است؟

امبدینگ در واقع در حال حاضر یک روش جایگزین است و برای همین مانند طب سوزنی که می‌دانیم ۶۷ درصد بین افراد ۲۰ تا ۵۰ سال تأثیر دارد.